+420 377 279 255 | hfservis@hfservis.cz

Náhrada dichlormethanu


Náhrada dichlormethanu

a produktů na jeho bázi v odmašťování a odstraňování

Odstraňovače starých nátěrů jsou stejně tak důležité, jako vlastní nátěr či povlak.
Nejlepším produktem na odstraňování starých nátěrů byly produkty na bázi dichlormethanu neboli methylenchloridu, u kterých se ale potvrdila souvislost s rakovinou plic, jater a slinivky břišní. Tyto produkty budou dle nařízení Komise č.276/2010 zakázány od 1.12.2011.

Tím se výrazně zvýšil zájem o nahrazení jiným produktem tak, aby byl zachován stejný účinek, i všechny ostatní parametry, a byl by bezpečnější pro životní prostředí a lidské zdraví.

Firmy si již dnes uvědomují negativní vlastnosti dichlormethanu, jako je extrémní toxicita a karcinogenita ( produkt vyvolávající rakovinu), a tím i celou řadu rizik ohrožujících zdraví lidí, kteří s ním přicházejí do styku. Nesmíme zapomenout ani na vysoké riziko při přepravě a při jeho skladování.

Požadavek, přicházející z různých průmyslových odvětví, byl nahradit dichlormethan a produkty na jeho bázi přípravkem, který nebude vyžadovat změnu zažitých postupů, a přitom bude stejně účinný nebo účinnější, ale eliminující rizika výskytu rakovinu.

Díky znalostem, které naše firma má v oblasti odmašťování a hlavně v odstraňování, se nám podařilo vyvinout  Impasol® Solvent S90, velice silný odstraňovač. Provozní zkoušky prokázaly jeho okamžitou zaměnitelnost s dichlormethanem, a dokonce je použitelný i na aplikace, kde dichlormethan svoji silou nestačil.

Impasol® Solvent S90 je již používán v řadě firem na odstraňování barev, laků, lepidel, povlaků a hlavně na odstraňování pryskyřic.

Impasol® Solvent S90 - odstraňovač barev, nátěrů, laků a lepidel

je vyvinutý pro rychlé a vysoce účinné odstranění všech typů barev, laků a povlaků, účinnost je výrazně rozšířena o širokou škálu pryskyřic. Je ideální k vysoce efektivnímu a ekonomickému odstraňování široké palety nátěrů, ale také na dvousložkové systémy, kompozitní systémy, teplem vytvrditelné systémy a dokonce i na systémy s UV polymerizací !!!

Speciálně vyvinutý k odstranění široké řady pryskyřic (akrylové, vinylové, epoxidové, esterové, polyuretanových, polyesterové, kompozitní pryskyřice a atd.). Dále pak vinylů, aminoplastů, acrylic. plastů a lepidel, polyesterů, fenolů, PU pěn a lepidel, jedno-dvou-třísložkových epoxidových pryskyřic, jedno a dvousložkových polyuretanů používaných v průmyslu, kde výrazně zlepšuje ekonomické (nízké ztráty odpařováním), pracovní (velmi snadná aplikace) a bezpečnostní podmínky.

Tabulky rozpouštění polymerů, barev, laků a různých druhů pryskyřic